André Lanskoy *
(Moscow 1902–1976 Paris)
Composition sur fond bleu, 1975, signed Lanskoy, gouache on paper, 64.5 x 49.5 cm
Provenance:
Ketterer Kunst, Munich, 23/3/2002
European Private Collection
23.11.2016 - 17:00
EUR 6.000,- do EUR 8.000,-
André Lanskoy *
(Moscow 1902–1976 Paris)
Provenance:
European Private Collection
Aukce: | Moderní |
Datum: | 23.11.2016 - 17:00 |
Prohlídka: | 12.11. - 23.11.2016 |