Čís. položky 990

Jednuška perkusní, transformace křesadlové zbraně z poloviny 18. stol.

Hlaveň s hladkým vývrtem, vpředu válcová, vzadu hraněná. Křesadlový zámek kolem r. 1830 upraven na perkusní systém (a pažba doplněna rybinou na krku a na předpažbí). Souprava mosazná. Pažba s lícnicí. Zámková deska a lučík zdobeny loveckými motivy. Pažba s drobnými poškozeními, opravována. Ráže 16 mm, délka 127,5 cm. (Do)

14.06.2016 - 18:00

Odhadní cena:
CZK 18.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 12.000,-

Aukce: Historické zbraně
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 14.06.2016 - 18:00
Místo konání aukce: Praha