Jednuška perkusní, transformace křesadlové zbraně z poloviny 18. stol.
Hlaveň s hladkým vývrtem, vpředu válcová, vzadu hraněná. Křesadlový zámek kolem r. 1830 upraven na perkusní systém (a pažba doplněna rybinou na krku a na předpažbí). Souprava mosazná. Pažba s lícnicí. Zámková deska a lučík zdobeny loveckými motivy. Pažba s drobnými poškozeními, opravována. Ráže 16 mm, délka 127,5 cm. (Do)
14.06.2016 - 18:00
CZK 18.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 12.000,-
Aukce: | Historické zbraně |
Datum: | 14.06.2016 - 18:00 |
Místo konání aukce: | Praha |