Vaše verze internetového prohlížeče není aktuální!

Čís. položky 469

Část jídelního a kávového servisu arcibiskupa Theodora Kohna

Část jídelního a kávového servisu arcibiskupa Theodora Kohna - Umění a starožitnosti

porcelán, 39 kusů, obsahuje 13 mělkých, 5 hlubokých a 6 desertních talířů, 6 koflíků s miskami na kávu, polévkovou terinu s víkem, menší terinu s víkem a talířem, terinu s víkem na maso, hořčičník, 2 obdélné mísy, 2 kruhové mísy a čtvercovou mísu, zlacená linka, tištěný, pestře kolorovaný erb olomouckého arcibiskupa Theodora Kohna, Slavkov, zelená tištěná značka, konec 19. století, 1 kus lehce pošk. (Zí)

Theodor Kohn (Březnice 1845 – 1915 Ehrenhausen) byl sedmým arcibiskupem Olomoucké arcidiecéze v letech 1892 až 1904. Jako první místní arcibiskup byl neurozeného původu, navíc měl židovské předky, ale již jeho dědeček konvertoval ke katolické víře. Svoji kariéru zahájil jako sekretář olomouckého arcibiskupa Bedřicha z Fürstenberka, zároveň byl profesorem církevního práva a teologie. Po zvolení arcibiskupem byl významným mecenášem umění, nechal opravit Arcibiskupský zámek v Kroměříži a Květnou zahradu a věnoval se charitě. Po abdikaci v roce 1904 se odstěhoval do Štýrska, kde zakoupil zámek Ehrenhausen, na kterém strávil zbytek života.

25.11.2017 - 14:00

Odhadní cena:
CZK 50.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 36.000,-

Aukce: Umění a starožitnosti
Datum: 25.11.2017 - 14:00
Místo konání aukce: Radisson Blu Hotel, Štěpánská 40
Prohlídka: 18.11. - 25.11.2017