Čís. položky 56

Procházka Vladimír (1947)

Big Bang
sklo jantarové, tavené ve formě, leštěné, sign. a dat. Procházka 2013, průměr 66 cm, tloušťka 12 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora

Vystaveno: Coburg prize for contemporary Glass 2014

Autor absolvoval ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze v roce 1972. Ve své tvorbě se zaměřuje především na projekty skla v architektuře (řada realizací v Mostě, osvětlení Lorety v Praze, okna v rotundě na Řípu...). Věnuje se i volné tvorbě, ve které pracuje technikou tavené plastiky. Za tuto tvorbu získal v letech 2001 a 2004 prestižní ocenění na mezinárodní výstavě skla Kanazawa. Efektní monumentální plastiky jsou oblíbené především v USA.

15.10.2015 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 320.000,-
Odhadní cena:
CZK 250.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-

Procházka Vladimír (1947)

Big Bang

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 15.10.2015 - 20:00
Místo konání aukce: ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1
Prohlídka: 01.10. - 15.10.2015