Čís. položky 29

Vašíček Aleš (Ostrava 1947)

Hlubina
sklo zlatý topaz, tavené ve formě, broušené a leštěné, sign. a dat. Ales Vasicek 2012, 47 x 91 x 12 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora.

Vystaveno: Vše Nejlepší!, České sklářské umění, UPM Praha, 2012
Výstava k 25. výročí galerie Stölting, Hamburk, 2013
Neodvolám, Empírový skleník, Pražský Hrad, 2015

Po studiu Střední školy sklářské v Železném Brodě pokračoval Aleš Vašíček ve studiích u prof. Libenského na VŠUP v Praze, kde v roce 1972 absolvoval. Společně se svými vrstevníky, Oldřichem Plívou, Yanem Zoritchakem a Marianem Karlem, byl představitelem nové broušené, tzv. prismatické plastiky. Koncem 80. let se autor přiklonil k technice tavené plastiky, což mu přineslo v roce 1991 významné ocenění Grand Prix v Kanazawě v Japonsku. Jeho objekty vycházejí z geometrických tvarů, charakteristický je pro něj kruh či čtverec. Autor využívá průsvitnosti skla a barevných nuancí vycházející ze hmoty použité skloviny.

15.10.2015 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 160.000,-
Odhadní cena:
CZK 250.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 160.000,-

Vašíček Aleš (Ostrava 1947)

Hlubina

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 15.10.2015 - 20:00
Místo konání aukce: ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1
Prohlídka: 01.10. - 15.10.2015