Adensamová Blanka (Turnov 1949)
Vítězství, sklo modré, tavené ve formě, broušené a leštěné, sign. Adensamová Blanka, mosazná montáž, celková výška 34,5 cm (Zí)
Publ.: časopis Bydlení, 1985, barevně publikováno v článku Sklářské umění Blanky Adensamové
Po studiu Střední odborné školy sklářské v Železném Brodě navštěvovala ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze, kde v roce 1976 absolvovala. Na počátku tvorby se věnovala foukaným objektům, jejím oblíbeným motivem byla lidská hlava. Později začala tvořit technikou tavené plastiky. Inspiraci hledá často v přírodě, blízký je jí motiv letu. Nabízená plastika pochází z této tvůrčí etapy, z 80. let 20. století.
19.09.2015 - 15:00
CZK 45.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 32.000,-
Aukce: | Umění 20. století |
Datum: | 19.09.2015 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Marriott, Prague |
Prohlídka: | 12.09. - 19.09.2015 |