Čís. položky 324

Adensamová Blanka (Turnov 1949)

Vítězství, sklo modré, tavené ve formě, broušené a leštěné, sign. Adensamová Blanka, mosazná montáž, celková výška 34,5 cm (Zí)

Publ.: časopis Bydlení, 1985, barevně publikováno v článku Sklářské umění Blanky Adensamové

Po studiu Střední odborné školy sklářské v Železném Brodě navštěvovala ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze, kde v roce 1976 absolvovala. Na počátku tvorby se věnovala foukaným objektům, jejím oblíbeným motivem byla lidská hlava. Později začala tvořit technikou tavené plastiky. Inspiraci hledá často v přírodě, blízký je jí motiv letu. Nabízená plastika pochází z této tvůrčí etapy, z 80. let 20. století.

19.09.2015 - 15:00

Odhadní cena:
CZK 45.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 32.000,-

Aukce: Umění 20. století
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 19.09.2015 - 15:00
Místo konání aukce: Hotel Marriott, Prague
Prohlídka: 12.09. - 19.09.2015