Ryba Jiří (Stará Paka 1938)
Korida, sklo rubínové, tavené ve formě, signováno a datováno Jiří Ryba 99, 22 x 31 cm (Zí)
Jedná se o unikátní plastiku zhotovenou pouze v jenom kuse, pochází z ateliéru autora
Autor absolvoval Střední průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodu, oddělení tavené plastiky pod vedením prof. Jana Černého (1953 – 1957). V 60. letech začala jeho spolupráce s prof. Černým, která trvala až do jeho smrti v roce 1978. V roce 1984 zakládá vlastní ateliér, ve kterém se věnuje sochařské tvorbě, pracuje technikou tavené plastiky.
19.09.2015 - 15:00
CZK 40.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 28.000,-
Ryba Jiří (Stará Paka 1938)
Aukce: | Umění 20. století |
Datum: | 19.09.2015 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Marriott, Prague |
Prohlídka: | 12.09. - 19.09.2015 |