Čís. položky 311

Ryba Jiří (Stará Paka 1938)

Korida, sklo rubínové, tavené ve formě, signováno a datováno Jiří Ryba 99, 22 x 31 cm (Zí)

Jedná se o unikátní plastiku zhotovenou pouze v jenom kuse, pochází z ateliéru autora

Autor absolvoval Střední průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodu, oddělení tavené plastiky pod vedením prof. Jana Černého (1953 – 1957). V 60. letech začala jeho spolupráce s prof. Černým, která trvala až do jeho smrti v roce 1978. V roce 1984 zakládá vlastní ateliér, ve kterém se věnuje sochařské tvorbě, pracuje technikou tavené plastiky.

19.09.2015 - 15:00

Odhadní cena:
CZK 40.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 28.000,-

Ryba Jiří (Stará Paka 1938)

Aukce: Umění 20. století
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 19.09.2015 - 15:00
Místo konání aukce: Hotel Marriott, Prague
Prohlídka: 12.09. - 19.09.2015