Čís. položky 48

Janecký Martin (1980)

White Figure

Ručně tvarovaná plastika z opalinového žhavého skla, signováno a datováno Martin Janecký 2017 41 × 36 × 23 (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora.

Martin Janecký absolvoval v roce 1998 obor skla na Střední průmyslové škole v Novém Boru. Po studiu spolupracoval s různými sklářskými výtvarníky v zahraničí (např. W. Morris), kde se zaměřoval na techniky foukání a tvarování skla za horka. Martin Janecký pracuje specifickou technikou „inside sculpting“, což je modelování vyfouknuté plastiky zevnitř bubliny, ve které se pomocí nástrojů modeluje potřebný tvar. U této tvorby se jedná o ryzí sklářské sochařství. V posledních deseti letech se zaměřuje na figurální tvorbu. Nabízená figura je galerijní ukázkou této tvorby.

12.10.2017 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 280.000,-
Odhadní cena:
CZK 300.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 200.000,-

Janecký Martin (1980)

White Figure

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 12.10.2017 - 20:00
Místo konání aukce: Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2
Prohlídka: 02.10. - 11.10.2017