Janecký Martin (1980)
White Figure
Ručně tvarovaná plastika z opalinového žhavého skla, signováno a datováno Martin Janecký 2017 41 × 36 × 23 (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora.
Martin Janecký absolvoval v roce 1998 obor skla na Střední průmyslové škole v Novém Boru. Po studiu spolupracoval s různými sklářskými výtvarníky v zahraničí (např. W. Morris), kde se zaměřoval na techniky foukání a tvarování skla za horka. Martin Janecký pracuje specifickou technikou „inside sculpting“, což je modelování vyfouknuté plastiky zevnitř bubliny, ve které se pomocí nástrojů modeluje potřebný tvar. U této tvorby se jedná o ryzí sklářské sochařství. V posledních deseti letech se zaměřuje na figurální tvorbu. Nabízená figura je galerijní ukázkou této tvorby.
12.10.2017 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 280.000,-
CZK 300.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 200.000,-
Janecký Martin (1980)
White Figure
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 12.10.2017 - 20:00 |
Místo konání aukce: | Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2 |
Prohlídka: | 02.10. - 11.10.2017 |