Čís. položky 5

Hlava Pavel (Semily 1924 – 2003 Praha)

Květ

Sklo čiré a barevné, zatavená skelná tkanina, lepené, leštěné, signováno P. Hlava Czechoslovakia 1990, 38 × 26 × 7,5 cm (Zí)

Po studiu na sklářské škole v Železném Brodě pokračoval Pavel Hlava v ateliéru prof. Štipla na VŠUP v Praze. Od 60. let 20. století působil jako sklářský výtvarník v ÚBOKu (Ústav bytové a oděvní kultury). Patřil ke sklářům, kteří uspěli jako návrháři sériově vyráběného skla a zároveň se věnovali ateliérové tvorbě. Mezi jeho slavné sériové návrhy patří hranolové, barevně pojímané a broušené vázy se zataveným stříbrem nebo efektní vázy pro jeden květ zhotovené technikou sommerso. U nich se opticky uplatňovala tvarovaná dutina pro květinu a špičková kvalita zabroušené skloviny. V roce 1956 začal Pavel Hlava pracovat s foukaným sklem.

12.10.2017 - 20:00

Odhadní cena:
CZK 100.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 70.000,-

Květ

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 12.10.2017 - 20:00
Místo konání aukce: Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2
Prohlídka: 02.10. - 11.10.2017