Vlčková Eva (Turnov 1966)
Shell
sklo černé, opakní, tavené ve formě, broušené, leštěné v kyselině, sign. a dat. Eva Vlčková 2015, 24 x 30 x 18 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autorky
Po střední sklářské škole v Železném Brodě studovala u prof. Vladimíra Kopeckého na VŠUP v Praze. Autorka pracuje technikou tavené plastiky. V její tvorbě je patrná snaha o tvarovou abstrakci směřující k minimalismu, díla vynikají jemnou hrou světla vycházející z tloušťky použité skloviny.
Nabízený objekt Shell pochází z její nedávné série zdánlivě jednoduchých ovoidů, které jsou ale rafinovaně a zároveň citlivě modelovány.
20.10.2016 - 20:00
CZK 150.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 90.000,-
Vlčková Eva (Turnov 1966)
Shell
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |