Čís. položky 33

Vlčková Eva (Turnov 1966)

Shell
sklo černé, opakní, tavené ve formě, broušené, leštěné v kyselině, sign. a dat. Eva Vlčková 2015, 24 x 30 x 18 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autorky

Po střední sklářské škole v Železném Brodě studovala u prof. Vladimíra Kopeckého na VŠUP v Praze. Autorka pracuje technikou tavené plastiky. V její tvorbě je patrná snaha o tvarovou abstrakci směřující k minimalismu, díla vynikají jemnou hrou světla vycházející z tloušťky použité skloviny.
Nabízený objekt Shell pochází z její nedávné série zdánlivě jednoduchých ovoidů, které jsou ale rafinovaně a zároveň citlivě modelovány.

20.10.2016 - 20:00

Odhadní cena:
CZK 150.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 90.000,-

Vlčková Eva (Turnov 1966)

Shell

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 20.10.2016 - 20:00
Místo konání aukce: "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4
Prohlídka: 08.10. - 20.10.2016