Čís. položky 22

Fišerová Eva (1947 Žiina)

Navigace
sklo křišťálové, tavené ve formě, broušené, 31 x 46 x 16 cm, sign. a dat. FE 91 (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autorky
Vystaveno: Eva Fišerová, Vision, The studioglass Gallery, London, 1997

Fišerová Eva, Vízia, Galerie na Janském Vršku, Praha 1999
Eva Fišerová - Sculpture verre, Cité Internationale des Arts, Paris, 2003
Eva Fišerová, Esence, Galerie Nová síň, Praha 2013
Literatura: Eva Fišerová, Vision, Bratislava, 1998, bar. obr.
Eva Fišerová, Imaginácia, 2008, bar. obr.
Eva Fišerová, Esence, 2013, bar. obr.

Slovenská sklářka Eva Fišerová studovala na střední škole sklářské ve městě Lednické Rovne, poté v ateliéru Sklo v architektuře u prof. Ciglera na bratislavské VŠVU, kde absolvovala v roce 1974. Nejčastěji pracuje technikou tavené plastiky, souběžně s ní se věnuje i malbě a sochařství. Pro její tvorbu je typický intuitivní přístup, kterým často modifikuje matematicky přesné konstrukce. Vznikají tak díla s osobitou fantazijní geometrií a optikou.
Reprezentativní ukázkou tohoto přístupu je mnohokrát vystavované a publikované nabízené dílo Navigace.

20.10.2016 - 20:00

Odhadní cena:
CZK 200.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 120.000,-

Fišerová Eva (1947 Žiina)

Navigace

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 20.10.2016 - 20:00
Místo konání aukce: "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4
Prohlídka: 08.10. - 20.10.2016