Čís. položky 32

Beránek Vlastimil (Nové Město na Moravě 1960)

Spirála
sklo červené, tavené ve formě, broušené a leštěné, signováno, zhotoveno v roce 2001, cca 50 x 50 x 55 cm (Zí)

Vystaveno: Stanislav Libenský a jeho škola, Grand Crystal museum, Tai Pei, Taiwan, 2002
Stanislav Libenský a jeho škola, The Museum of Arts and Design, New York, 2003
Literatura: Palata O., Stanislav Libenský a jeho škola, Praha 2001, barevně reprodukováno

Autor pochází ze známé sklářské rodiny Beránků, kteří provozují již od 40. let 20. století sklářskou huť ve Škrdlovicích. Vlastimil Beránek po studiu Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně absolvoval ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze. Pracuje především technikou tavené plastiky. Modeluje monumentální objekty elementárních tvarů, které díky průsvitnosti skla získávají další rozměr.
Nabízená Spirála je jednou z prvních; zhotovil ji v roce 2001. Vznikla v jeho sklárně ve Škrdlovicích, při tavbě experimentoval s dosažením zajímavých odstínů červené.

20.10.2016 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 650.000,-
Odhadní cena:
CZK 500.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 280.000,-

Aukce:

Křehká síla skla

Datum:

20.10.2016 - 20:00

Místo konání aukce:

"Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4

Prohlídka:

08.10. - 20.10.2016

Spirála