Lot Nr. 38

Altschliffbrillant Solitär ca. 2,30 ct

Weißgold 585, 3,7 g, RW 52
Shape: Old Cut
Color Grade: I-J
Clarity Grade: vsi2-si1
Fluorescence: None
Solitaire ringøg4

Expertin: Alessandra Thornton Alessandra Thornton
+43-1-515 60-204

juwelenauktion@dorotheum.at

23.10.2019 - 14:00

Schätzwert:
EUR 10.000,- bis EUR 16.000,-

Weißgold 585, 3,7 g, RW 52
Shape: Old Cut
Color Grade: I-J
Clarity Grade: vsi2-si1
Fluorescence: None
Solitaire ringøg4

+43-1-515 60-204

juwelenauktion@dorotheum.at

Auktion: Juwelen
Datum: 23.10.2019 - 14:00
Besichtigung: 04.10. - 23.10.2019