Altschliffbrillant Solitär ca. 5 ct
Weißgold 585, 3,5 g, RW 56
Shape: Old Cut
Color Grade: M-N
Clarity Grade: vsi2-si1
Fluorescence: Faint
Solitaire ringøg3
Experte: Günter Eichberger, Mst.
Günter Eichberger, Mst.
+43-1-515 60-368
watches@dorotheum.at
23.10.2019 - 14:00
EUR 20.300,-
- Schätzwert:
EUR 15.000,- bis EUR 20.000,-
Weißgold 585, 3,5 g, RW 56
Shape: Old Cut
Color Grade: M-N
Clarity Grade: vsi2-si1
Fluorescence: Faint
Solitaire ringøg3
Günter Eichberger, Mst.
+43-1-515 60-368
watches@dorotheum.at
Auktion: | Juwelen |
Datum: | 23.10.2019 - 14:00 |
Besichtigung: | 04.10. - 23.10.2019 |