TISKOVÁ ZPRÁVA

 
Od Klimta po Hirsta: Dorotheum přináší do Prahy velká jména
světového výtvarného umění

 

(PRAHA, 19. dubna 2018) –  Na krátký čas, jen do 24. dubna, je v Praze k vidění unikátní výstava obrazů ikon českého a světového výtvarného umění. Aukční dům Dorotheum ve svých prostorách na Ovocném trhu prezentuje díla tak zvučných jmen, jako jsou Gustav Klimt, Marc Chagall, Salvador Dalí nebo hvězda současného výtvarného nebe Damien Hirst. Českou scénu reprezentují například František Muzika nebo Ladislav Sutnar. Po skončení výstavy půjdou všechna díla do aukcí Dorothea pořádaných v Praze, nebo ve Vídní, kde sídlí mateřská společnost tohoto aukčního domu.

V rámci probíhajícího festivalu Týden umění připravil aukční dům Dorotheum výstavu Od Klimta po Hirsta, která v prostorách Galerie Dorotheum seznamuje s vybranými díly českého a světového moderního umění. Na jednom místě tak mohou milovníci umění obdivovat díla ikon současného umění Damiena Hirsta a Jeffa Koonse, Venuši Ladislava Sutnara v kontextu prací Roye Lichtensteina a Andyho Warhola, bezesporu nejslavnějších jmen světového pop-artu, ale i larvy klasika české imaginativní malby Františka Muziky v přímém kontaktu s oleji mistra světového surrealismu Salvadora Dalího. V přehlídce děl mistrů-umělců zazáří také Marc Chagall a Gustav Klimt.

„Prostřednictvím výstavy Od Klimta po Hirsta chceme českému publiku představit vedle našeho umění i to světové. Generační konfrontace autorů z odlišných politicko-kulturních světů, časová blízkost vzniku jednotlivých děl, ale zároveň i zcela rozdílné přístupy k tvorbě – to vše se na krátký čas setkává v rámci této unikátní expozice,“ uvádí Phdr. Michal Šimek, znalec výtvarného umění aukčního domu Dorotheum.

Možnost spatřit české umění 20. století v přímém srovnání se světovým uměním 20. a 21. století je podle pořadatelů výstavy opravdu výjimečnou událostí. „Prolnutí těchto zdánlivě oddělených světů jen potvrzuje, že umění a umělecká kvalita děl je naprosto univerzální hodnotou,“ podotýká PhDr. Michal Šimek,

Výstava Od Klimta po Hirsta v Galerii Dorotheum na Ovocném trhu v Praze 1 potrvá do 24. dubna do 18 hodin. Pražská pobočka Dorothea připravila tuto akci ve spolupráci s mateřskou společností se sídlem ve Vídní. Po skončení výstavy Od Klimta po Hirsta budou všechna díla nabídnuta v rámci květnových aukcí, některé z nich v Praze, další přímo ve Vídni.

https://www.tydenumeni.cz/program

Naše webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací