Empírové hodiny "Théseus a Kentaur"
dřevo, řezané, zlacené a černě mořené, hranolová základna, řezaný motiv skály s válcovou hodinovou schránkou a bojem Thésea s Kentaurem, stroj kotvový s pérovým pohonem, čtvrťovým bitím na spirály, datumářem a převodem na mrkající oči Kentaura, gilošovaný ciferník se smaltovaným mezikružím s arabskými číslicemi a nečitelnou signaturou (....Prag?), klíček, Čechy nebo Rakousko, 1. čtvrtina 19. století, výška 59 cm, nepůvodní zlacení, stroj v chodu, bez záruky přesnosti chodu, nefunkční převod na mrkání očí (Zí)
03.12.2016 - 14:00
CZK 100.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 60.000,-
Aukce: | Umění a starožitnosti |
Datum: | 03.12.2016 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Alcron Hotel Prag |
Prohlídka: | 19.11. - 03.12.2016 |