Čís. položky 348

Šrámková Ivana (Liberec 1960)

Koza, sklo modrošedé, tavené ve formě, leštěné v kyselině, signováno a datováno Ivana Šrámková 2017, 159 x 117 x 25 cm (Zí)

Ivana Šrámková studovala střední sklářskou školu v Železném Brodě, poté Ateliér skla u prof. Libenského na VŠUP v Praze, kde v roce 1987 absolvovala. Autorka patří do postmoderní generace sklářů nastupující kolem roku 1990, pro kterou byl charakteristický sklon k experimentování, ironii a výraznému individuálnímu přístupu. Pracovala především technikou malby na sklo, kterou často kombinovala s foukáním a dalšími postupy. Později přešla k tavené plastice, kterou ale zbavila oficiality. Prosté a někdy i obyčejné náměty modeluje s hravostí a vtipem, častým tématem je stylizovaná lidská či zvířecí figura. V postavách se mísí jemný humor, monumentalita i hravost. Autorka vytváří i plastiky monumentálních rozměrů, tavené plastiky v těchto formátech získávají nezvyklou živost a sochařskou přesvědčivost. Nabízené dílo Koza je galerijní ukázkou této její nejnovější tvorby

22.09.2018 - 15:00

Odhadní cena:
na vyžádání
Vyvolávací cena:
CZK 650.000,-

Šrámková Ivana (Liberec 1960)

Aukce: Výtvarné umění, sklo, design
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 22.09.2018 - 15:00
Místo konání aukce: Radisson Blu hotel, Štěpánská 40, Praha 1
Prohlídka: 03.09. - 22.09.2018