Čís. položky 719

MÜNSTER, SEBASTIAN: MAPA ČECH, 16.STOLETÍ

„ Behemer künigreich/ mit Bergen und Wälden/ gerings umb beschlossen.“ COSMOGRAPHIA UNIVERSALIS, vydáno v Německu 1572 - 1615, kolorovaný dřevořez, 28,7 x 40 cm, pasparta, sklo, rám, zachovalý stav, lehce zvlněný list, uprostřed viditelný překlad (ML)

Kosmografie Sebastiana Münstera (1488-1552) z roku 1544 je nejstarším německým popisem světa. Vyšlo mnoho edicí v různých jazycích, včetně latiny, francouzštiny, italštiny, angličtiny a češtiny. Poslední německé vydání bylo vydáno v roce 1628. Kosmografie byla jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších knih 16. století. Během 100 let prošla 24 edicemi. Tento úspěch byl způsoben pozoruhodnými dřevořezy (někteří z nich ryli Hans Holbein mladší,Urs Graf, Hans Rudolph Manuel Deutsch a David Kandel).
Rozměr desky: 28,7 x 40 cm (rámováno 53,2 x 63,5 cm)

24.11.2018 - 14:00

Odhadní cena:
CZK 8.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 5.000,-

Aukce: Výtvarné umění a starožitnosti
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 24.11.2018 - 14:00
Místo konání aukce: Praha
Prohlídka: 19.11. - 24.11.2018