Luigi Kasimir *
(Pettau 1881-1962 Wien) Farbradierung, "München, Residenz", signiert Luigi Kasimir, 31,5 x 27,5 cm, gerahmt, verglast
Specialist: Christian Tschuk
Christian Tschuk
06.03.2013 - 14:00
EUR 80.-
Luigi Kasimir *
Specialist: Christian Tschuk
Christian Tschuk
Mon.-Fri.: 9.00am - 5.00pm
Auction: | Antiques, art and jewellery |
Date: | 06.03.2013 - 14:00 |
Location: | Klagenfurt |
Exhibition: | 27.02. - 06.03.2013 |